Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Çanakkale Onsekiz Mart Ünv. Öğr.Gör. MUSTAFA DOĞAN ile EKOMÜZELER üzerine konuştuk.
Çanakkale Onsekiz Mart Ünv. Öğr.Gör. MUSTAFA DOĞAN ile EKOMÜZELER üzerine konuştuk. Yazdır
Pazartesi, 14 Şubat 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Ünv. Öğr.Gör.Mustafa Doğan ve Maltepe Üniversitesinden Tekin Ateş‘i köyümüzde misafir ettik.Şubat programımızı sitemizden duyurmuştuk. Yurtdışındaki ekomüzeler ve Türkiyedeki ilk Ekomüze projesi olan Hüsamettindere Köyünde konuklarımızı ağırladık .

Konuklarımız ,
Çanakkale Onsekiz Mart Ünv.Gökçeada Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Öğr.Gör. Mustafa Doğan ve uzmanlık alanı “Eko-felsefe”, doğal yaşam, doğada yaşam ve organik tarım konularında deneyim ve uygulamaları olan, Kocaeli Üniversitesi’nde dışardan ders veren, Maltepe Üniversitesi'nde Felsefe doktorası yapan Tekin Ateş ,

Bozcaada’dan yola çıkan Mustafa Hoca ve Tekin Hoca Cumartesi günü aramıza katılmadan önce Mudurnu’yu gezdiler . Öğlende köyümüze ulaşan misafirlerimiz kısa bir köy turunun ardından dernek üyelerimiz ile bir araya geldi.

Türkiye’deki ilk ekomüze girişiminin bizim tarafımızdan yapıldığını söyleyen Mustafa Hoca bizden köyle ilgili ve projemiz hakkında bilgi aldıktan sonra yurt dışındaki, özellikle de İtalya’daki ekomüzeler hakkında edindiği izlenimleri bizimle paylaştı. Birlikte köyümüzün şu anda bulunduğu noktayı değerlendirip, bundan sonraki aşamalar için yapmamız gerekenleri konuştuk.

Konuyla ilgili detaylı dökümanlardan oluşan bilgileri daha sonra paylaşmak üzere Pazar sabahı köyden ayrılan misafirlerimiz ziyaretlerinden çok memnun kaldıklarını ve bundan sonra bu projede gönüllü olarak bizimle birlikte çalışacaklarını belirttiler, bizler de kendilerini tanımaktan çok memnun olduk, birlikte çok daha verimli yol alacağımıza inanıyoruz.

Destekleri için Mustafa Hocaya ve Tekin Hocaya çok teşekkür ediyoruz.

Son Güncelleme ( Cuma, 14 Eylül 2012 )
 
< Önceki   Sonraki >

Üye Girişi

Üye Girişi

Kimler Sitede


SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi 

- Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs 

Sitesi - Şahıs Web Sitesi