Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Yöremiz
Yöremiz
Meşeli Yazdır
Yöresel Halk Oyunlarımız
Bir diğer yöresel oyunumuz olan Meşeli adını aynı adı taşıyan "Meşeli" türküsünden almıştır. Ekomüzemiz kapsamında yöremize ait bu halk oyunları Munduşlar Köyü gençleri tarafından birikme geceleri kapsamında sergileniyor. Yöremizin güzel oyunlarından biri olan Meşeli'ye gelin şimdi Munduşlar Köyü gençlerinden izleyelim.


Son Güncelleme ( Pazar, 09 Mart 2014 )
Devamını oku...
 
Mudurnu Zeybeği Yazdır
Yöresel Halk Oyunlarımız
Düğün ve birikmelerde oynanan oyunlar belirli bir sırayı takip eder. Oyunlar "Çuhacıoğlu Peşrevi" ile başlar "Melek Hanım" türküsü oyuncular ve saz heyeti tarafından çalınır ve söylenir. Melek Hanım türküsü söylenirken oyuncular söz heyetine kaşıklarıyla ritim tutarak eşlik ederler. Türkü bitiminde oyuncular ayağa kalkar ara vermeden "Oğlan Adı İsmail" türküsüne geçilir. Meşeli türküsü söylenerek "Meşeli" oyunu ardından da "Mudurnu Zeybeği", "Çiftetelli" ve "Dodoraz" oyunlarıyla son bulur.
Son Güncelleme ( Pazar, 09 Mart 2014 )
Devamını oku...
 
Köy Birikme Geceleri Yazdır
Yöresel Oyunlarımız
Mudurnu'da 650 yıldır süregelen bir gelenektir. Birikme Gecesi’nde katılımcılara çeşitli yemekler ikram edildikten sonra, köyün gençlerinden oluşturulan oyun ekibi geleneksel kıyafetlerini giyip, öncelikle yöresel oyunlar oynarlar.Daha sonra "pazar oyunu" , "kantar tartmaca", "karakol", "avcı", "çiftçi", "mahkeme", "düğün okuma", "esenya", "mahacir ekin ekme" ve "arı oyunu" gibi değişik orta oyunları ile geceye renk katılır.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 11 Nisan 2016 )
Devamını oku...
 
KABAKLI GÖZLEME Yazdır
Yöresel Lezzetlerimiz
Malzemeleri:
  • 2,5 su bardağı su
  • Yeterince tuz
  • Alabildiği kadar un.
Son Güncelleme ( Pazar, 09 Mart 2014 )
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 7 - 12 Toplam: 15

Üye Girişi

Üye Girişi

Kimler Sitede


SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi 

- Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs 

Sitesi - Şahıs Web Sitesi